Zahradní slavnost 2015

I když se to nezdá, letošní zahradní slavnost se konala již poosmé. V rámci pravidelné bohoslužby se uskutečnil koncert církevní hudby z děl A. Dvořáka, G. Verdiho, J. S. Bacha.

Hned na vstupu do farní zahrady byly umístěny dvě výstavy. Jedna obsahovala fotografie nejrůznějších záběrů z Koryčan, kolem kterých každodenně chodíme, aniž je vnímáme. Byly to znaky koryčanské vrchnosti, význačné náhrobky ze hřbitova, místní sochy, městské a obecní pečetě a další fotografie. Důležité bylo, že byly doplněny přesnými názvy, takže jsme se dozvěděli, o jaké objekty jde. Možná by nebylo na škodu, kdyby tyto fotografie i s popisem byly umístěny na internetových stránkách města.

Další výstava se týkala zakladatele salesiánů, Dona Boska, od jehož narození uplynulo letos 200 let.

Letos nechyběly tradiční atrakce skákací hrad a lezecká stěna. Rovněž šlapací auta tu byla k dispozici dětem k obveselení. Trpěliví poníci vozili na svých hřbetech děti do libosti. Nechyběl ani široký sortiment občerstvení počínaje zmrzlinou, cukrovinkami, párky v rohlíku, klobásy, koláči i zákusky, pivem i limonádami. Rovněž vinný sklípek byl na svém místě k dispozici žíznivým návštěvníkům. Hudbu letos obstaral na klávesy a kytaru hudebník ze Strážovic, jehož repertoár byl velice obsáhlý a uspokojil všechny generace přítomných.

Jako zlatý hřeb působilo vystoupení děti ze Skoronic, které předvedly výběr z jejich programu zobrazujícího dětské hry na vesnici během celého roku. V rámci letošního Slováckého roku předvedly i jízdu králů, neboť mezi dětmi byl i letošní král. Děti si mohly vyzkoušet řadu soutěží a získat drobné ceny. Na závěr pak byla slosována tombola o hodnotné ceny.

Počasí bylo pěkné, možná příliš teplé, a tak se přítomné rozcházeli s pocitem příjemně prožitého odpoledne.

Ing. Jaroslav Kočí

_____________________________________________________________

Do fotogalerie přejdete kliknutím na obrázek

P. Vladimír Jesenský